hotel podróże travel

Hotel review: SEERAUSCH SWISS QUALITY HOTEL ☆☆☆

SEERAUSCH SWISS QUALITY HOTEL ☆☆☆

Dzisiaj mam dla Was krótką ale treściwą recenzję, kolejnego hotelu w Alpach szwajcarskich.

Today I have for you a brief but concise review of another hotel in the Swiss Alps.


Plusy ▪︎ Pros 👍

👍

Hotel z zewnątrz nie wygląda jakoś bardzo luksusowo, jednak w środku hotelu widać, że został dość dobrze przemyślany i jest zadbany. To co rzuciło mi się w pierwszej kolejności w oczy, to czystość. Na dole hotelu przy parkingu są dostępne toalety, były bardzo czyste dlatego byłam pełną nadziei, że reszta hotelu także taka będzie.

The hotel does not look luxurious from the outside, but inside the hotel you can see that it has been well thought out and well maintained. What struck me first was cleanliness. At the bottom of the hotel by the parking lot there are toilets available, they were very clean, so I was full of hope that the rest of the hotel will be as well.

👍

I owszem części wspólne i restauracja oraz tarasy – są zadbane i urządzone w bardzo przytulnym górskim stylu. Jest dużo naturalnego, surowego drewna oraz dodatków. Bardzo przyjemne nastrojowe światło, które wprowadza miłą, nastrojową atmosferę. To wszystko jest na plus!

And yes, the common areas and the restaurant and terraces – are neat and decorated in a very cozy mountain style. There is a lot of natural, raw wood and accessories. Very pleasant mood light that introduces a nice mood atmosphere. It’s all a plus!

👍

Tak samo śniadanie, serwowane w hotelowej restauracji. Większość dań była serwowana na zimno. Musli, jogurty, dżemy, soki, mleka, pieczywo, sery, wędliny, oraz owoce i warzywa. Wszystko pisze w liczbie mnogiej, ponieważ wszystko było serwowane w paru wariantach do wyboru. Spróbowałam wszystkiego po trochę i uważam, że wszystko mi smakowało i było dobrej jakości. Jak pojawiło się więcej gości następnego dnia do śniadania dodano ciepłą jajecznicę.

The same breakfast served in the hotel restaurant. Most of the dishes were served cold. Muesli, yogurt, jams, juice, milk, bread, cheese, sausages, and fruit and vegetables. I write everything in the plural because everything was served in several variants. I tried everything a bit and I thought I liked everything and it was of good quality. As more guests appeared the next day, warm scrambled eggs were added to breakfast.

👍

Dostępny darmowy parking przy hotelu.

Free parking available at the hotel.

👍

Widok! Jak i z pokoju, tak i z części wspólnych hotelu.

View! As well as from the room, as well as from the common areas of the hotel.

👍

Cisza i spokój. Z jednej strony można odpocząć. Z drugiej strony bliskość atrakcji turystycznych.

Peace and quiet. On one hand you can relax. On the other hand, the proximity of tourist attractions.


Minusy ▪︎ Minuses 👎

👎

Pokój hotelowy. Sam pokój już nie cieszył oka tak bardzo jak reszta hotelu. Był czysty i schludny, łazienka także. Nie podobały mi się meble, były przestarzałe i w bardzo niejednym odcieniu brązu. Wiem, powiecie pewnie, że przesadzam. Tylko 3☆ hotel. Pokój bardzo różnił się od reszty pomieszczeń poprostu. I na zdjęciach (booking.com) pokój wyglądał super. To jednak duża zasługa edytora zdjęć, niestety.

Hotel room. The room itself no longer pleased the eye as much as the rest of the hotel. It was clean and tidy, the bathroom as well. I did not like the furniture, it was outdated and in more than one shade of brown. I know, you will say I’m exaggerating. Only 3 ☆ hotel. The room was very different from the rest of the rooms. And in the pictures (booking.com) the room looked great. However, this is a great merit of the photo editor, unfortunately.

👎

Brak lodówki. Czy to już nie powinien być standard w hotelach? Zwlaszcza tych 3, 4ro i 5cio gwiazdkowych…

No fridge. Shouldn’t that be the standard for hotels anymore? Especially those 3, 4 and 5 stars …

👎

Przy płatności za pokój, hotel miał bardzo ale naprawdę bardzo niekorzystny przelicznik z franków szwajcarskich na euro. Byłabym stratna ponad 12€ na każdej dobie hotelowej. Czyli w naszym przypadku ponad 24€.

When paying for a room, the hotel had a very, very bad conversion rate from Swiss francs to euros. I would be loss over € 12 on each hotel day. So in our case over 24 €.


Okolica jest plusem! Pod każdym względem i o każdej porze roku.

The area is a plus! In every respect and at any time of the year.

Hotel usytuowany w fajnym miejscu, miejscowość to Beckenried. I leży przy tym samym jeziorze co Lucerna. Tylko z innej strony 😃 jezioro to Vierwaldsattersee. I można po nim pływać małymi statkami, które kursują do różnych miejscowości przylegających do jeziora. Można się także w nim kąpać w lecie. A idąc parę km wzdłuż jeziora, po za miasto, dojdziemy do wodospadu i naturalnej ściany wspinaczkowej. Można także spojrzeć wyżej i wjechać kolejką gondolową na Pilatus i podziwiać obserwatorium i hotel usytuowany między szczytami z pięknym widokiem na okolice, jezioro. Marzę aby spędzić noc w tym hotelu na szczycie Pilatus! Widok jest zniewalający.

The hotel is located in a cool place, the city is Beckenried. And it lies at the same lake as Lucerne. Only on the other side 😃 the lake is Vierwaldsattersee. And you can sail on it with small ships that run to various places adjacent to the lake. You can also swim in it in the summer. And walking a few km along the lake, outside the city, we come to a waterfall and a natural climbing wall. You can also look higher and take the gondola lift to Pilatus and admire the observatory and the hotel located between the peaks with a beautiful view of the surroundings, the lake. I dream of spending the night in this hotel at the top of Pilatus! The view is compelling.


Czy polecam ten hotel? Tak. Pod warunkiem, że chcecie więcej zwiedzać okolicę, niż siedzieć w pokoju hotelowym.

Do I recommend this hotel? Yes. Provided that you want to explore the area more than to sit in a hotel room.


Przygotowałam dla Was już wcześniej 3 filmy (vlogi) z tego miejsca i okolic. Kto nie widział, ten klika w linki pod spodem!

I have prepared for you 3 films (vlogs) from this place and the surrounding area. Whoever has not seen, click on the links below!


👇👇👇👇👇👇


MIRA


6 thoughts on “Hotel review: SEERAUSCH SWISS QUALITY HOTEL ☆☆☆

    1. My jako konsumenci zawsze mamy wybór w jakiej walucie chcemy płacić. Wtedy dobrze jest spytać recepcjoniste jaki mają przelicznik. Jaki jest dany kurs. Zazwyczaj dla nas jest bardziej korzystne płacić we frankach niż w euro ponieważ nasz bank ing ma dużo bardziej korzystny dla nas kurs walut. Dlatego ja będąc w Szwajcarii, płace kartą i zawsze wybieram płatność we frankach szwajcarskich. Kolejnym ułatwieniem dla nas podczas płatności kartą np w sklepie na automacie płatniczym mamy pokazane obie kwoty, w moim przypadku euro i lokalna waluta (w Szwajcarii frank) i przy obu walutach przeliczone należność do zapłaty. I wtedy widzę różnice. Przy małych kwotach różnica jest naturalnie mała ale przy większych kwotach ta roznica wzrasta. Wtedy trzeba być świadomym. Jej mam nadzieję że nie namieszalam Ci za bardzo. 🙈 poprostu trzeba mniej więcej wiedzieć jaki jest kurs walut i im większa kwota tym bardziej trzeba być uważnym żeby nie popełnić błędu i się nie naciąć przez niewiedzę.

      1. Mam nadzieję, że w miarę jasno to wytłumaczylam hahaha bo to co w mojej głowie Wydaje sie proste .. to jak mówię to na głos to już nie zawsze takie jest hahaha 😅😅😅😅

Leave a comment / Zostaw komentarz