Beauty how to... LIFESTYLE sposób na... uroda

Jak zapuszczam włosy • How I grow my hair

O zapuszczaniu włosów mówię od dobrych kilku lat. Mówić o tym że zapuszczam włosy zaczynam już na jesień… trwa to całą zimę. Całą zimę faktycznie dbam o to żeby moje włosy rosły i były zdrowe, zadbane. Jednak po zimie jak tylko chowamy do szafy ciepłe płaszcze, to mi już po głowie chodzi ścięcie włosów 🙈🤷🏼‍♀️. Tak już mam.

I’ve been talking about growing my hair for several years. I start to talk about growing my hair in the fall … it lasts all winter. Throughout the winter, I actually make sure that my hair grows and is healthy and well-groomed. However, after the winter, as soon as we put warm coats in the wardrobe, I am already thinking about cutting my hair 🙈🤷🏼‍♀️. That’s how I am.

Jednak tym razem chcę żeby było inaczej. Próbuję zacząć być bardziej konsekwentna w swoich działaniach. Zaczynam od dokonczenia nieukończonych postów na blogu oraz o właśnie zapuszczaniu włosów.

However, this time I want it to be different. I’m trying to start to be more consistent in my actions. I start by completing unfinished blog posts and about growing my hair.

Zacznijmy od tego, że moje włosy z natury szybko rosną. Są grube i jest ich dużo. Z natury są proste i zdrowe. Więcej o moich włosach przeczytacie w poście poniżej.

Let’s start with the fact that my hair grows fast by nature. They are thick and there are a lot of them. They are simple and healthy by nature. You can read more about my hair in the post below.W zapuszczaniu włosów pomogą mi dwie rzeczy:

Two things will help me grow my hair:

1. Żelki z biotyną. Gummies with biotin.

Kupiłam w Kruidvat za 7,99€ dawkę na 1 miesiąc. Tak jak mówiłam w filmie: nie jestem do końca przekonana o ich skuteczności ale przemycam odrobinę słodkości do diety 🤪. Żelki są piękne I smaczne zawierają dużą dawkę biotyną, która wpływa na porost włosów oraz ich dobrą kondycję. Witaminą A i E, C moja cera uwielbia je wszystkie. Jeśli prowadzisz zdrowy tryb życia to nie koniecznie takie Żelki są Ci potrzebne. Jednak jeśli Twoja dieta pozostawia wiele do życzenia, tak jak i moja, to czemu bu nie spróbować? 😋

I bought a dose for 1 month at Kruidvat for € 7.99. As I said in the movie: I’m not entirely convinced of their effectiveness, but I smuggle a bit of sweetness into my diet 🤪. The jellies are beautiful and tasty, contain a large dose of biotin, which affects hair growth and its good condition. With vitamins A and E, C my skin loves them all. If you lead a healthy lifestyle, you do not necessarily need such jelly. However, if your diet is as bad as mine, why not give it a try? 😋


2. Urządzenie d’Arsonval. The d’Arsonval device.

Kiedyś na instagramie opowiadałam o tym urządzeniu. To dziwnie wyglądające i brzęczące urządzenie tworzy cząsteczki ozonu. W zależności na jaką część ciała stosujemy osiągniemy inne rezultaty. Na twarz działa bakteriobójczo, dotleniająco. Na ciało: zmniejsza rozstępy, blizny. Na włosy: używając ze specjalną końcówką wyglądającą jak grzebień przeczesujemy i masujemy skórę głowy. Dzięki temu nasze włosy są od razu gładsze. Ozon działa dotleniająco także na skórę głowy to ma pobudzić cebulki włosów do wzrostu. Kiedyś używałam d’arsonval przez ponad 3 tygodnie, gdy poszłam do mojej fryzjerki, podczas mycia mi włosów wyczuła pod palcami nowe króciutkie włoski i zapytała co zrobiłam że zaczęły rosnąć. 🙂🙂 byłam tak dumna z siebie i tego urządzenia, że nabrałam motywacji na systematyczne używanie. Jednak później przyszło lato i i tak ścięłam włosy na krótko. 🙈🤪.

I used to talk about this device on Instagram. This strange looking and humming device creates ozone particles. Depending on what part of the body we use, we will achieve different results. It has a bactericidal and oxygenating effect on the face. For the body: reduces stretch marks, scars. On the hair: using a special tip that looks like a comb, comb and massage the scalp. Thanks to this, our hair is immediately smoother. Ozone has an oxygenating effect on the scalp, it is supposed to stimulate the growth of hair bulbs. I used to use d’arsonval for over 3 weeks, when I went to my hairdresser, while washing my hair, she felt a new, short hair under my fingers and asked what I did that started to grow. 🙂🙂 I was so proud of myself and the device that I got motivated to use it systematically. But then summer came and I cut my hair short anyway. 🙈🤪.


Kolejną rzeczą o której muszę wspomnieć: zmienili formułę mojego ukochanego szamponu micelarnego z Nivea i po nowej wersji swędzi mnie skóra głowy. Dlatego zaczęłam poszukiwania godnego następcy. Po wielu niepowodzeniach i swędzącej skóry głowy, zaczęłam używać szamponów dla dzieci… niby nie było źle, ale jakoś super też nie bo jak pozbyłam się swędzenia to po szamponach dla dzieci moje włosy bardzo się elektryzują 🤦🏼‍♀️. Teraz używam szamponu od Ewy Chodakowskiej, jest całkiem fajny i ma świetny skład. Ale jestem w fazie testów. Dam znać jak wyrobię sobie rzetelną opinię.

Another thing I have to mention: they changed the formula of my beloved Nivea micellar shampoo and after the new version my scalp is itchy. That’s why I started looking for a worthy successor. After many failures and itchy scalp, I started using baby shampoos … it wasn’t bad, but somehow it was also great, not because when I got rid of the itching, my hair gets a lot of static after using baby shampoos 🤦🏼‍♀️. Now I use a shampoo from Ewa Chodakowska, it is pretty cool and has a great composition. But I’m in the testing phase. I will let you know when I form a reliable opinion.


Chciałabym spróbować pillingu skóry głowy, ale profesjonalnego. Kiedyś robiłam sobie raz na miesiąc pilling skóry głowy mieszając drobno zmielony pieprz z szamponem. I działało bardzo dobrze. Jednak wiem że producenci zrobią bardziej profesjonalną mieszankę niż ja 🤪😎. Jeśli znacie jakiś taki wynalazek do oczyszczania skóry głowy, to jestem go strasznie ciekawa 🙂🙃. Poleć mi coś.

I’d like to try scalp pilling, but professional. I used to do a scalp pilling once a month by mixing finely ground pepper with shampoo. And it worked very well. However, I know that producers will make a more professional mix than me. If you know any such invention for cleansing the scalp, I’m very curious about it 🙂🙃. Recommend me something.MIRA10 thoughts on “Jak zapuszczam włosy • How I grow my hair

      1. W takim razie cieszę się że podoba Ci się moja twórczość, chociaż ostanio mało podrozniczo-edukacyjnej wiedzy. Szykuję kilka drobniejszych postów, ale mam nadzieję że jakiś post z ujęciami z drona uda mi się stworzyć w najbliższym czasie.

Leave a comment / Zostaw komentarz