Long Lasting Sun Protection up to 10h

Dzisiaj moje top 3 najlepszych długo chroniących filtrów przeciwsłonecznych.

Today, my top 3 best long-lasting sunscreen filters.

Ostanio na inastagramie opowiadałam Wam o mojej pielęgnacji (porannej oraz wieczornej). Obiecałam polecić konkretne marki, które chronią naszą skórę przed promieniowaniem słonecznym od 6 do 10 godzin ciągle.

On the inastagram I told you about my care (morning and evening). I promised to recommend specific brands that protect our skin from solar radiation for 6 to 10 hours constantly.

Moja skóra potrzebuje dobrej ochrony przeciwsłonecznej z wielu względów. Od lat borykam się z trądzikiem, zmianami pigmentacyjnymi, nierówna strukturą skóry oraz nierównym kolorytem. Dermatolodzy przepisując mi silnie działające maści na niedoskonałości zapomnieli nakazać mi używać kremów z ochroną przeciwsłoneczną (w Polsce, oraz w Holandii). Dlatego konsekwencją były przebarwienia oraz przedwczesne oznaki starzenia się mojej skóry.

My skin needs good sun protection for many reasons. For years I have been struggling with acne, pigmentation changes, uneven skin structure and uneven skin tone. Dermatologists, prescribing me strong ointments for imperfections, forgot to tell me to use sunscreen creams (in Poland and in the Netherlands). Therefore, the consequence was discoloration and premature aging of my skin.

Od 2 lat stosuję „własną ideologię” dbania o cerę, która mi służy. Słucham potrzeb swojej skóry i staram się nie łączyć zbyt wielu składników aktywnych. Na noc składniki aktywne, które silnie działają na skórę + nawilżenie. Na dzień ochrona przeciwsłoneczna + lekkie nawilżenie skóry.

For 2 years I have been using „my own ideology” for caring for my complexion. I listen to the needs of my skin and try not to combine too many active ingredients. At night, active ingredients that strongly affect the skin + hydration. Sun protection for the day + light skin hydration.


1. Riemman P20 (face cream, body spray)

Preparat o kremowej konsystencji. Producent zaleca stosowanie 2 pompek na twarz, szyję. Długotrwała ochrona, która autentycznie działa cały dzień. Z działania, ochrony przeciwsłonecznej byłam bardzo zadowolona. Jedyny minus to dość chemiczny skład, który przy delikatnej lub wrażliwej cerze może powodować lekkie zaczerwienienie. Ten dyskomfort znika po chwili. Nie przepadałam także za jego zapachem, który także był dość chemiczny zwłaszcza w wersji do ciała (do ciała w formie emulsji, do twarzy w formie kremu). Jednak wybaczyłam mu wszystkie wady na rzecz jego niezawodnego działania.

Skład preparatów do twarzy i ciała bardzo się od siebie różni. Do twarzy jest nieperfumowany krem. Do ciała także pozbawiony dodatków zapachowych i kolorystycznych spray o lekkiej konsystencji. Nie polecam w tym przypadku preparatu do ciała używać także do twarzy.

Creamy consistency. The manufacturer recommends using 2 pumps for the face, neck. Long-lasting protection that genuinely works all day. I was very pleased with the sunscreen. The only minus is a fairly chemical composition, which with delicate or sensitive skin can cause slight redness. This discomfort disappears after a while. I did not like his smell, which was also quite chemical especially in the body version (for the body in the form of an emulsion, for the face in the form of a cream). However, I forgave him all the disadvantages for his reliable operation.

The composition of face and body preparations are very different. There is an unperfumed cream for the face. The body also has a light texture spray free of fragrances and colors. In this case, I do not recommend using the body preparation for the face.


2. Vision

Najbardziej naturalny preparat z całego dzisiejszego zestawienia. Krem przeciwsłoneczny do twarzy jak i w wersji do ciała chronią naszą skórę i wewnętrzne warstwy skóry w sposób bardzo dobry, stabilny ale delikatny. Dzięki delikatnemu dla skóry składowi kosmetyku jego działanie jest najkrótsze. Jednak nadal chroni naszą skórę od 6 do 8 godzin. Po 6ciu godzinach przebywania na słońcu, czułam jak kosmetyk zaczyna spływać mi z twarzy. Podobny efekt był gdy zaczynałam się pocić. Na plus była jego delikatność dla skóry. Jest to dobry kosmetyk na zimę. Zwłaszcza gdy korzystamy z zabiegów złuszczających, bądź innych zabiegów medycyny estetycznej w zimie. Polecam oba warianty (wersję do twarzy i do ciała). Obie wersje stosowałam także na twarz.

The most natural preparation from all today’s combination. Sunscreen face cream and body version protect our skin and inner skin layers in a very good, stable but delicate way. Thanks to the delicate composition of the cosmetic, its action is the shortest. However, it still protects our skin from 6 to 8 hours. After 6 hours in the sun, I felt the cosmetic begin to flow from my face. A similar effect was when I started to sweat. On the plus side was its softness for the skin. This is a good cosmetic for the winter. Especially when we use exfoliating treatments or other aesthetic medicine treatments in the winter. I recommend both variants (face and body versions). I also used both versions on my face.

Zawiera składniki opóźniające starzenie się skóry. Ochrona przeciwsłoneczna działa chroniąco na zewnętrzną i wewnętrzne warstwy skóry. Dzięki temu chroni nasz kolagen, który jest uszkadzany przez słońce.

Contains ingredients that delay skin aging. Sun protection protects the outer and inner layers of the skin. Thanks to this, it protects our collagen, which is damaged by the sun.


3. Kruidvat Long Lasting Sun Protection spf 30.

Kruidvat to holenderska sieć drogerii kosmetycznych, w której zawsze są promocje. Jak większość takich firm, mają kolekcje swoich produktów. Ja bardzo lubię ich produkty z ich marki własnej. Są to budżetowe wersje „topowych” produktów.

Kruidvat is a Dutch chain of cosmetics stores with promotions. Like most such companies, they have collections of their products. I really like their own brand products. These are budget versions of „top” products.

Ten krem przeciwsłoneczny (do ciała) także zalicza się do moich ulubieńców. Jego skład to połączenie filtrów chemicznych i mineralnych. Dzięki temu jego użytkowanie jest komfortowe. Jest długotrwały jak filtry mineralne ale także szybko się wchłania jak filtry chemiczne. Jest długotrwały, u mnie działa do 10 godzin. Jest delikatny dla skóry. Nie jest idealny. Zostawia lekko białą warstwę na twarzy. Zawiera składniki odżywcze dla skóry takie jak aloes i witaminę E.

This sunscreen (body cream) is also one of my favorites. Its composition is a combination of chemical and mineral filters. Thanks to this, its use is comfortable. It is long-lasting like mineral filters but also absorbs quickly like chemical filters. It is long-lasting, it works for me up to 10 hours. It is gentle on the skin. It’s not perfect. It leaves a slightly white layer on the face. Contains skin nutrients such as aloe vera and vitamin E.

Zawiera składniki opóźniające starzenie się skóry. Ochrona przeciwsłoneczna działa chroniąco na zewnętrzną i wewnętrzne warstwy skóry. Dzięki temu chroni nasz kolagen, który jest uszkadzany przez słońce.

Contains ingredients that delay skin aging. Sun protection protects the outer and inner layers of the skin. Thanks to this, it protects our collagen, which is damaged by the sun.


Ostani produkt jest najnowszy w moich zbiorach. Póki co najbardziej przypadł mi do gustu. Także dlatego, że jest o połowę tańszy od pozostałych produktów. Na szczęście coraz częściej pojawiają się preparaty chroniące przed słońcem co raz dłużej. I super!

The last product is the latest in my collection. For now, I liked the most. Also because it is half cheaper than other products. Fortunately, sun protection products are increasingly appearing every now and again. And great!

Ja testowałam te 3 ale na mojej liście są jeszcze preparaty apteczne. Apteczne marki własne stworzyły także takie długotrwałe preparaty przeciwsłoneczne. I jak skończę tą wielką tubę z Kruidvat to kupię któryś preparat apteczny do testów. Dam znać!

I tested these 3 but there are still pharmacy preparations on my list. Pharmaceutical own brands have also created such long-lasting sunscreen preparations. And when I finish this big tube from Kruidvat I will buy some pharmacy preparation for testing. I’ll let you know!

🌞🌞🌞🌞🌞

Pamiętajcie żeby codziennie chronić swoją skórę przed słońcem. Pozostanie wtedy młoda i promienna przez długie lata.

Remember to protect your skin against the sun every day. It will remain young and radiant for many years.MIRA

Advertisements
Advertisements

4 uwagi do wpisu “Long Lasting Sun Protection up to 10h

    1. I’m glad you like it! I hope that I will also encourage you to pay attention to „small” things and teach you how to enjoy them. unless you can do it already?😉🤔

Leave a comment / Zostaw komentarz