Beauty how to... podróże sposób na... travel uroda

Minimalizm kosmetyczny w podróży. ☆ Cosmetic minimalism on the go.

Moja podróżna kosmetyczka wcale nie jest taka obszerna jak Wam się może wydawać.

Lubię kosmetyki, lubię wcierać i wklepywać w siebie stanowczo za dużą ilość kosmetyków 😉

Jednak w podróż, biorę niezbędne minimum.

Często są to miniaturki. Jednak tylko sprawdzonych kremów, kosmetyków. Przecież nie chcemy chodzić z alergią albo wysypką podczas podróży … 😉 prawda?

U mnie panuje minimalizm i wielofunkcyjność.

My travel vanity bag isn’t as spacious as you may think.

I like cosmetics, I like rubbing and patting myself too much for a lot of cosmetics;)

However, on a journey, I take the necessary minimum.

They are often miniatures. However, only proven creams and cosmetics. After all, we do not want to walk with an allergy or a rash while traveling …;) right?

For me there is minimalism and multifunctionality.

DO MYCIA:

WŁOSY – CIAŁO – TWARZ

Jeden kosmetyk do wszystkiego. Musi być delikatny skoro chcemy użyć go do twarzy. Jednak w zupełności poradzi sobie z umyciem/ domyciem reszty ciała, a także nie przesuszy włosów.

Mój kosmetyk to żel do mycia twarzy, nawilżający z morza martwego, marka De Tuinen.

TO WASH:

HAIR – BODY – FACE

One cosmetic for everything. It must be delicate if we want to use it on the face. However, it will completely cope with washing / washing the rest of the body, as well as not drying the hair.

My cosmetic is a face wash gel moisturizing from the Dead Sea, the De Tuinen brand.

Do zmywania makijażu niezastąpiona moja myjka. Więcej we wpisie TUTAJ

I have irreplaceable my washcloth to wash my make-up. More in the entry HERE

DO NAWILŻANIA:

Tu rozdzielam na twarz i ciało.

Do twarzy biorę próbki kremów, które lubię, które znam i używałam ich wcześniej.

Tu na dzień filtr 50 (spf 50) od Doctor Eckstein. Lekki i szybko się wchłania.

Na noc Vichy 89 minerałów – zużyłam pełnowymiarowe opakowanie, bardzo lubię polecam. Pojawił sie u mnie w ulubieńcach TUTAJ.

Do ciała biorę olejek, który ewentualnie mogła bym nałożyć na twarz, w razie dużego przesuszenia. W Holandii można kupić próbki olejków, co ułatwia sprawę.

Tutaj mam olejek z witaminą E od dr.organic.

FOR MOISTURE:

Here, I am dividing my face and body.

I take samples of creams that I like, which I know and used before.

Here, for daytime, filter 50 (spf 50) from Doctor Eckstein. Light and absorbs quickly.

For the night of Vichy 89 minerals – I used a full-sized package, I really like to recommend. He appeared in my favorites HERE.

I take oil to the body, which I could possibly put on my face in the event of a large dryness. You can buy samples of oils in the Netherlands, which makes things easier.

Here I have oil with vitamin E from dr.organic.

Dzień / Day

Noc / Night

Do małego słoiczka przekładam SUDOCREAM o którym pisałam TUTAJ. Biorę to zawsze „Tak na wszelki wypadek”.

I translate SUDOCREAM to a small jar about which I wrote HERE. I always take it „just in case”.

Gdy lecę samolotem biorę ze sobą maseczkę nawilżającą z GARNIER o której już pisałam TUTAJ.

Próbkę perfum albo najmniejsze możliwe ich opakowanie. Nie bawię się w przelewanie perfum do małych opakowań. Z lenistwa. 🙂 Wolę wziąć próbkę, których mam mnóstwo (mam kartę klienta w Douglas.nl i na emeil przychodzą mi bony gratisowych perfum i kremów, jedyne co muszę zrobić to iść do sklepu stacjonarnego Douglas i je odebrac pokazując kod z emaila).

When I fly by plane, I take with me a moisturizing mask from GARNIER about which I have already written HERE.

A sample of perfumes or the smallest possible packaging. I do not play perfume bottles in small packages. Out of laziness. 🙂 I prefer to take a sample, which I have a lot (I have a customer card in Douglas.nl and emeil, I get free gift vouchers and creams, all I need to do is go to the Douglas stationary store and pick them up showing the code from the email).

KOSMETYKI KOLOROWE:

COLOR COSMETICS:

Tutaj też minimalizm.

Podkład:

Fenty Beauty by Rihanna

Lubię bo jest trwały, ale trzeba mieć dobrze wypielęgnowaną i nawilżoną buzię żeby wyglądał idealnie przez wiele godzin.

Here, too, minimalism.

Foundation:

Fenty Beauty by Rihanna

I like it because it is durable, but you need to have a well-groomed and moisturized face to look perfect for many hours.

Paleta do konturowania:

Smashbox – The Cali Contur

Mam od dawna i bardzo lubię 😉 ma w sobie wszystko co potrzebuję i w takich kolorach jak lubię 😉 kto śledzi mnie na instagramie ten wie jak prezentuje się paleta „na żywo”.

Contouring palette:

Smashbox – The Cali Contur

I have for a long time and I really like;) it has everything I need and in colors as I like;) who follows me on instagramie knows how the palette looks „live”.

Tusz do rzęs:

Kiko Milano ultra tech +

Podkręcający tusz do rzęs, lubię, polecam jak większość tuszy tej marki.

Mascara:

Kiko Milano ultra tech +

Curling mascara, I like, I recommend the most mascaras of this brand.

Kredka do brwi:

NYX Professional make-up

Precyzyjna kredka do brwi. Mój kolor to Espresso

Eyebrow pencil:

NYX Professional make-up

Precise eyebrow pencil. My color is Espresso

Pomadka / błyszczyk:

NYX Professional

Poprostu błyszczyk 😉 trochę się błyszczy, trochę nadaje koloru, trochę nawilża. 😉

Lipstick / lip gloss:

NYX Professional

Just a lip gloss;) a little shines, a bit of color, a little moisturizes. 😉

BONUS:

Gąbka do makijażu w poręcznym opakowaniu od REAL TECHNIQUES. Wcześniej byłam wierna gąbeczce Beauty Blender jednak jak przyszedł czas na nową, (po roku) chciałam z opakowaniem, ze względów praktyczno – estetycznych.

BONUS:

A makeup sponge in a handy packaging from REAL TECHNIQUES. Previously, I was loyal to the Beauty Blender sponge, however, as the time came for a new (after one year) I wanted with the packaging, for practical and aesthetic reasons.

Jak widzicie nie ma tego za dużo, a i tak można by było jeszcze coś zostawić hahah np. kremy na noc i zabrać tylko olejek 😉

Ciekawa jestem jak wygląda Wasze pakowanie kosmetyków. Czy bierzecie co popadnie…Czy jednak doskonale wiecie co i ile czego zabrać. Żeby nie było ani za dużo, ani za mało. 😉

As you can see, there is not too much, and you could still leave something hahah, for example, creams for the night and take only the oil;)

I wonder what your cosmetics packaging looks like. Do you take what you get … Do you know what and how much to take away? That there would be neither too much nor too little. 😉

A może nic nie bierzecie?

Pamiętajcie, jeżeli jesteście zainteresowani nowinkami i ciekawostkami dotyczącymi wpisów ale i nie tylko … zapraszam na MÓJ INSTAGRAM TUTAJ

Or maybe you do not take anything?

Remember, if you are interested in news and curiosities about entries but not only … I invite you to my INSTAGRAM HERE

Pozdrawiam Was serdecznie!

I greet you cordially!

Mira ♡

12 thoughts on “Minimalizm kosmetyczny w podróży. ☆ Cosmetic minimalism on the go.

  1. Ooo ciekawe, trzeba wypróbować. Właśnie sprawdziłam i jest w przystępnej cenie☺️ Ja uwielbiam z kolei ich szminki o przedłużonej trwałości.Jedyne, których nie zjadam😉 pozdrawiam!

    1. Tak raz na jakiś czas jest promocja -50% na tusze albo na szminki. Warto czekać 😉 szminkę nie próbowałam. Które konkretnie z chęcią wypróbuję przy najbliższej okazji 🙂

      1. Oj to niedobrze, bo właśnie wybieram się do Holandii i miałam nadzieję zrobić kosmetyczne zakupy… No ale masz rację, zostaje internet. Pozdrawiam 🙂

      2. W większych miastach bez problemu 🙂 ja jednak muszę 60km do Eindhoven podjechać … niby nic ale jednak 😉 polecam tusz typu „top” czerwony, podkręcający – jest super mój ulubiony 😉 lubię go używać samego jak i wg jego przeznaczenia jako kolejna warstwa tuszu którą zabezpiecza poprzednie warstwy innego tuszu 😉 np jak jakiś tusz Ci się kruszy to na jeszcze wilgotna warstwę nakładasz „top” i trzyma się 😉 U mnie cały dzień bez smug i okruszków 😉 próbowałaś? 😉

  2. Ja w podróż zabieram paletę Maxineczki ponieważ jest praktyczna, wszystko w jednym. Do tego tusz miniaturka z Clinique High Impact Mascara, podkład L’oreal True Match, gąbeczka i pędzelki. Mały krem do twarzy też się zmieści oraz jakieś miniaturki do demakijażu. Polak(Polka) potrafi 😀

Leave a comment / Zostaw komentarz