Most wiszący • Suspension bridge • GEIERLAY DE

Dzisiaj na tapecie most wiszący w Niemczech. Most GEIERLAY ma aż 360 m długości, dzięki temu jest najdłuższym mostem wiszącym w Niemczech, ale także i w Europie. Most zawieszony w lesie, 100m nad ziemią, między miejscowościami Mörsdorf i Sosberg.

Today on the wallpaper, a suspension bridge in Germany. The GEIERLAY bridge is up to 360 m long, making it the longest suspension bridge in Germany, but also in Europe. A bridge suspended in a forest, 100m above the ground, between Mörsdorf and Sosberg.

Most jest dostępny bezpłatnie od 2015 roku. Jedynie w co musimy zainwestować to w parking (jeśli przyjedziemy tu autem, co polecam) oraz w wygodne buty. Ponieważ z większości parkingów, tak jest ich kilka, musimy przejść około 1,5km w jedną stronę do mostu wiszącego.

The bridge has been available free of charge since 2015. The only thing we have to invest in is parking (if we come here by car, which I recommend) and in comfortable shoes. Because of the majority of car parks, there are several of them, we must go about 1.5km one way to the suspension bridge.

Trasa jest prosta i dobrze oznakowana.

The route is straight and well marked.

Z jednej i drugiej strony mostu wiszącego są ławki, dzięki temu można usiąść i podziwiać to miejsce, tą wysokość i otaczającą most naturę. Można zorganizować sobie krótki trekking i maszerować w lesie po górkach i szlakach.

There are benches on both sides of the suspension bridge, thanks to which you can sit and admire this place, this height and the nature surrounding the bridge. You can organize a short trekking and march in the woods along the hills and trails.

Pati, Basia, Monia, JA (Darek 📸 Kamil 📽)

Bardzo Wam to miejsce polecam zwłaszcza wiosną, gdy drzewa i krzewy zaczynają kwitnąć. Oraz napewno jest tu pięknie jesienią, gdy drzewa mają jeszcze rdzawe kolory liści. Widok musi być piękny!

I recommend this place to you especially in spring, when the trees and bushes begin to bloom. And certainly here it is beautiful in autumn, when the trees still have rust-colored leaves. The view must be beautiful!

My nie mieliśmy aż tyle czasu żeby spędzić tu cały dzień. W planach mieliśmy pokazać znajomym dwa piękne zamki Cochem i Eltz. O których już Wam pisałam wcześniej. Na dole zostawiam linki do wpisów w formie przycisków. Klikasz i czytasz.

We didn’t have enough time to spend the whole day here. We planned to show our friends two beautiful castles, Cochem and Eltz. About which I have already written to you earlier. At the bottom I leave links to entries in the form of buttons. You click and read.

Planując wycieczkę tutaj polecam zrobić mały objazd autem. Odwiedzając właśnie most wiszący Geierlay, miasto i zamek w Cochem oraz zamek Eltz. Każde z tych miejsc jest około 20 km od siebie. Kawałek dalej ale także w pobliżu jest jeszcze płaski wulkan i gejzery. Jednak te atrakcje były zamknięte, ponieważ wtedy zaczęły być wprowadzane pierwsze ograniczenia związane w szalejącym wirusem covid-19. Jak by nie patrzeć na tą sytuację… dla fotografa to jest raj, nie ma tłumów ludzi, więc można zrobić ładne zdjęcia… 😅😅

When planning a trip here, I recommend doing a small car detour. Visiting just the Geierlay suspension bridge, the city and castle of Cochem and the castle of Eltz. Each of these places is about 20 km from each other. A bit further but also nearby is a flat volcano and geysers. However, these attractions were closed because then the first restrictions related to the raging covid-19 virus began to be introduced. Anyway, look at this situation … for a photographer it is paradise, there are no crowds of people, so you can take nice pictures … 😅😅

Widzimy się w następną środę. Bądźcie czujni może jakiś post-niespodzianka się pojawi…😃 wpiszcie swój e-mail w okienku subskrybcji, powiadomię Cię o nowych postach.

See you next Wednesday. Stay tuned, maybe some post-surprise will appear … 😃 enter your e-mail in the subscription window, I will notify you about new posts.


MIRA


15 uwag do wpisu “Most wiszący • Suspension bridge • GEIERLAY DE

    1. Hej! Pewnie że tak. Zwlaszcza, że w okolicy jest więcej atrakcji i ładnych miejsc. Mi w tej okolicy zostały gejzery i wulkan ale czytałam że całkiem pozagradzane są te miejsca, więc zostają na następną wycieczkę;)

        1. Tak, na sam most aktualnie nie wejdziesz. Same wejścia na most są zabezpieczone taśmami. Po parku i szlakami można spacerować bo to miejsca ogólnie dostępne. A co do wulkanu to jest on przy kempingach i domkach letniskowych. Nie sprawdzałam czy jest tam jakąś brama ale wydaje mi się że tak i pilnują żeby nikt nie wchodził. A gejzery są w parku naturalnym i wiem że bramki są zamknięte. Wszyatkie te ograniczenia są spowodowane wirusem. Specjalnie przy zdjęciach adresów parkingów zostawiłam nr tel tam gdzie były dostępne żeby można było zadzwonić, sprawdzić, skontaktować się przed wyjazdem i zapytać o aktualny stan. Tak samo z zamkami, także są zamknięte. Do okoła można chodzić ale bramy główne są zamkniete. Na dziedzińce obu zamków aktualnie nie wejdziesz. Wszystko przez obecny stan.

Leave a comment / Zostaw komentarz