Nadprogramowa pielęgnacja twarzy ▪︎ Extra facial care

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że poprzedni post na blogu także był o pielęgnacji twarzy. Jednak po pierwsze: bardzo często pytacie mnie o kosmetyki (częściej niż o podróże 🙈) ! Po drugie: obiecałam, że przygotuję dla Was taki post, więc jest. 😁

I’m well aware that the previous blog post was also about facial care. However, first of all: you often ask me about cosmetics (more often than about travel 🙈)! Secondly: I promised that I would prepare such a post for you, so it is. 😁


Następny post będzie podróżniczy.

The next post will be travel.


Już na samym początku przyznam, że ja maseczki i wieloetapową pielęgnację uwielbiam – jednak mojej cerze to nie służy. Dlatego maseczki mam ale używam nie częściej niż raz na tydzień. Używając co tydzień innej maseczki.

At the very beginning I admit that I love masks and multi-stage care – but it does not help my complexion. That is why I have masks but I use them not more often than once a week. Using a different mask every week.


No make-up day

Mam cerę mieszaną, która nie lubi słońca i zbyt dużego  zainteresowania nią (z mojej strony) dlatego moja pielęgnacja jest minimalistyczna. Jednak pamiętajcie, jestem kobietą – uwielbiam mieć różne rzeczy i zawsze znajdę powód by coś kupić. To silniejsze ode mnie. Walczę z tym i moje „zbiory” ciuchów i kosmetyków stale się kurczą.

I have a complexion (mix) that does not like the sun and too much interest in it (on my part) that’s why my care is minimalistic. However, remember, I’m a woman – I love to have different things and I will always find a reason to buy something. It’s stronger than me. I am struggling with this and my „collections” of clothes and cosmetics are constantly shrinking.NIVEA▪︎ 1 MINUTE URBAN DETOX MASK

Maseczka nawilżająca z NIVEA: jest że mną od dawna i naprawdę ją lubię! Nawilża w 1 minutę, zgadzam się z tym. Tak mało czasu wystarczy, żeby odczuć pozytywny wpływ tej maseczki na twarz, szyję, dekolt.

NIVEA moisturizing mask: it’s been me for a long time and I really like it! Moisturizes in 1 minute, I agree with that. So little time is enough to feel the positive effect of this mask on the face, neck, cleavage.

▪︎▪︎▪︎

Głównym zadaniem maseczki jest nawilżenie i to zadanie spełnia w 100% twarz jest nawilżona, delikatna w dotyku, sprężysta, odżywiona i pięknie świeżo pachnie.

The main task of the mask is moisturizing and this task is fulfilled by 100% the face is moisturized, soft to the touch, supple, nourished and smells beautifully fresh.

▪︎▪︎▪︎

Najczęściej używam jej gdy mam ochotę długo leżeć w wannie, lub gdy nakładam odżywkę na włosy (także raz na tydzień), wtedy kompleksowo załatwiam 3 kroki pielęgnacyjne podczas jednego prysznica/ kąpieli (twarz, włosy, ciało). Do mycia ciała używam dość często olejków myjących, dzięki temu nie muszę nakładać balsamu do ciała (tej czynności nie lubię) a skóra na ciele jest umyta, miękka i nawilżona jednocześnie.

I use it most often when I want to lie in the bathtub for a long time, or when I apply conditioner on my hair (also once a week), then I comprehensively deal with 3 care steps during one shower / bath (face, hair, body). I use washing oils quite often for washing the body, thanks to which I don’t have to apply body lotion (I don’t like this activity) and the skin on the body is washed, soft and moisturized at the same time.DE TUINEN ▪︎ DODE ZEE MASK (dead sea)

Hipoalergiczna maseczka DE TUINEN z serii kosmetyków z MORZA MARTWEGO. Uwielbiam także ich lekki krem z tej serii, który w zimie sprawdzał mi się świetnie. Systematycznie wracam do tej serii kosmetyków.

Hypoallergenic mask DE TUINEN from the DEAD SEA cosmetics series. I also love their light cream from this series, which worked great in winter. I regularly return to this series of cosmetics.

Maseczka z minerałami z morza martwego łagodzi, nawilża i działa wzmacniająco na naturalną barierę naskórka. Moja skóra pochłania w mgnieniu oka witaminy i minerały zawarte w maseczce. Trzymam 5 min na twarzy.

The mask with minerals from the Dead Sea soothes, moisturizes and strengthens the natural barrier of the epidermis. My skin absorbs vitamins and minerals contained in the mask in an instant. I hold my face mask for 5 minutes.DE TUINEN ▪︎ ALOE VERA gelmask

Kolejna maseczka z marki DE TUINEN, tym razem z serii aloesowej. Uwielbiam! Kiedyś wygrałam paczkę niespodziankę właśnie z tej serii. Więcej w filmie i poście poniżej.

Another mask from the DE TUINEN brand, this time from the aloe vera series. I love! I once won a surprise packet from this series. More in the movie and post below.

Jest to jedyna maseczka aloesowa, która mnie nie uczula. Wiem, że sam aloes nie uczula, robi to substancja pomocnicza bądź konserwant. I takie składniki właśnie podrażniają moją cerę. A w tej linii kosmetyków nic mi się nie dzieje. Oczy nie łzawią, śluzówki nosa nie są podrażnione. Więcej jestem bardzo zadowolona.

This is the only aloe mask that doesn’t sensitize me. I know that aloe vera itself is not allergic, an excipient or preservative does. And such ingredients just irritate my complexion. And nothing is going on in this line of cosmetics. The eyes do not water, the nasal mucosa is not irritated. I am more pleased.

Składniki pomocnicze w tej maseczce mają za zadanie pomóc aloesowi oczyścić i uregulować pracę gruczołów łojowych naszej skóry. W taki sposób aby się nadmiernie nie przetłuszczała, ani nie była przesuszona. Potwierdzam to działanie. Zauważyłam różnicę.

The auxiliary components in this mask are designed to help aloe cleanse and regulate the sebaceous glands of our skin. In such a way that it does not become too greasy or dry. I confirm this action. I noticed a difference.BALEA ▪︎ PEEL-OFF MASK with activated carbon

Maseczka typu peel-off od marki BALEA. Maseczka ma właściwości oczyszczające i rozjaśniające skórę, dzięki zawartości węgla aktywnego. Jest to czarna maska, którą możemy stosować na całą twarz lub na problematyczne (przetłuszczające się, zanieczyszczone) miejsca na naszej twarzy. Stosuję raz na 2-3 tygodnie. Efekt zrywania zaschniętej maski, może wielu z Was nie odpowiadać. Mi nie przeszkadza.  Kiedyś miałam w kategorii masek z węglem swojego faworyta, jednak po przejęciu przez inną firmę- zmieniła się formuła maski, na gorszą (w moim mniemaniu).

Peel-off mask from BALEA. The mask has cleansing and brightening properties for the skin due to the content of activated carbon. It is a black mask that we can apply to the whole face or to problematic (greasy, contaminated) places on our face. I apply once every 2-3 weeks. The effect of picking up a dried mask may not suit many of you. I do not mind. I used to have my favorite in the carbon mask category, but after being taken over by another company, the mask formula changed, for the worse (in my opinion).CATRICE ▪︎ SERUM ▪︎ HYDRO and GLOW


Catrice GLOW serum

To serum było pierwsze, po które sięgnęłam stojąc przy szafie z marką CATRICE. Serum z 10% zawartością witamin. Odświeżające, pobudzające, rozjaśniające i widocznie odżywiające skórę. Tak jak producent obiecuj: dodaje energii skórze. Nakładając je na noc (pod krem lub mieszając z kolejnym serum HYDRO tej marki) daje po obudzeniu się efekt promiennej i wyspanej cery. Nakładam je gdy moja skóra na twarzy wygląda na tak samo zmęczoną jak jestem ja sama… czyli używam głównie po nocnej zmianie, kładąc się spać. Wstaję, a moja skóra wygląda zdrowo i promiennie.

This serum was the first that I reached for standing by the closet with the CATRICE brand. Serum with 10% vitamin content. Refreshing, stimulating, brightening and visibly nourishing the skin. Just like the manufacturer promise: it adds energy to the skin. Applying them at night (under the cream or mixing with another HYDRO serum from this brand), after waking up, gives the effect of a radiant and sleepy complexion. I put them on when my face looks as tired as I am … I use it mainly after a night shift, going to sleep. I get up and my skin looks healthy and radiant.


Catrice HYDRO serum

Serum HYDRO z 1,5% kwasem hialuronowym od marki CATRICE. Lubię tą markę i sprawdza się u mnie większość ich produktów do makijażu. Tym razem sięgnęłam po nowość pielegnacyjną tej marki czyli serum. Przyznam, że miałam już lepsze kosmetyki tego typu. To nie jest mój faworyt. Co prawda ładnie nawilża i uelastycznia skórę twarzy. Więc robi to co producent obiecuje. Potrzeba tylko kropelki na całą powierzchnię twarzy, więc kosmetyk jest wydajny. Pięknie pachnie i dobrze łączy się z innymi produktami. Ma lepką konsystencję dlatego ja lubię na to serum nakładać krem, maseczkę lub łączyć je z drugim serum marki Catrice – serum witaminowym 10%.

HYDRO serum with 1.5% hyaluronic acid from the CATRICE brand. I like this brand and most of their makeup products work for me. This time I reached for the brand’s new care product, i.e. serum. I admit that I’ve already had better cosmetics of this type. This is not my favorite. It is nice to moisturize and make the face skin more elastic. So he does what the manufacturer promises. All you need is droplets over the entire face, so the cosmetic is efficient. It smells beautiful and blends well with other products. It has a sticky consistency, which is why I like applying the cream, mask or combining it with another Catrice serum – a 10% vitamin serum.GADŻETY ▪︎ GADGETS

Nie byłabym sobą jakbym nie dodała czegoś jeszcze do pielęgnacji 🤪 uwielbiam masażery do twarzy. Te dwa to moje ulubione. Po lewej MASAŻER JADEITOWY kupiony na AliExpress, sprawdza mi się świetnie do wciskania w skórę serum oraz do przyklejania do twarzy masek w płacicie. Lubię ten etap pielęgnacji, ponieważ bardzo mnie relaksuje taki masaż. Wykonuję przed snem, systematyczność popłaca. Widzę różnicę w napięciu skóry i jej elastyczność bardzo się poprawiła oraz owal twarzy widocznie złagodniał. MASAŻERA JADEITOWEGO używam na ciepło i na zimno, w zależności czego potrzebuję ja i moja skóra.

I wouldn’t be myself if I didn’t add anything to care pielęgn I love face massagers. These two are my favorites. On the left, the JADEITE MASSAGER bought on AliExpress, works great for pressing serum into the skin and sticking masks to your face in pay. I like this stage of care, because such a massage relaxes me very much. I do at bedtime, regularity pays off. I can see the difference in skin tone and its elasticity has improved a lot and the face oval has visibly softened. I use the JADEITE MASSAGE hot and cold, depending on what I need, my skin.


Drugi masażer pochodzi z firmy ORIFLAME, jest silikonowy, bardzo przyjemnie masuje twarz. Wykonuję nim intensywny masaż twarzy, poprzednio wysmarowaną twarz olejkiem do twarzy. W tym przypadku potrzebuję substancji, która zminimalizuje tarcie masażera. Bardzo go lubie używać do masażu liftingujacego owal twarzy.

The second massager comes from the ORIFLAME company, it is silicon, it massages the face very nicely. I do intensive facial massage with it, previously smeared with face oil. In this case, I need a substance that will minimize the massager friction. I really like to use it for lifting face oval massage.


Raz na miesiąc robię także pilling twarzy oraz całego ciała i używam do tego nic innego jak zmielonej kawy. Najpierw robię sobie kawę, a fusami pozostałymi po parzeniu kawy robię sobie masaż i tym samym złuszczam martwy naskórek.

Once a month I also do face and body pilling and use nothing but ground coffee. First, I make myself a coffee, and make coffee grounds left after brewing coffee, and thus exfoliate dead skin.

Wszystko o mojej kawie w poście poniżej. ▪︎ Everything about my coffee in the post below.


Zabiegiem który wykonuję raz na miesiąc jest także farbowanie brwi i rzęs. Na ogół robię to sama w domu. Brwi robię na kolor ciemnego brązu, a rzęsy na intensywny czarny kolor. Nie będę polecać Wam konkretnych produktów ponieważ za każdym razem kupuję farbę z innej firmy… i tak naprawdę różnica jest tylko podczas przygotowywania produktu. Co do trwałości to wszystkie trzymają się na moich brwiach ponad miesiąc a na rzęsach 3 max 4 tygodnie. Czasem na taki zabieg wybieram się do kosmetyczki.

The procedure that I do once a month is also dyeing eyebrows and eyelashes. I usually do it at home alone. I make eyebrows dark brown and eyelashes intense black. I will not recommend you specific products because every time I buy paint from a different company … and the difference is only when preparing the product. As for durability, they all stay on my eyebrows for over a month and eyelashes for 3 to 4 weeks. Sometimes I go to a beautician for such a procedure.

2 lata temu poddałam się zabiegowi permanentnego makijażu brwi metodą piórkową. Zabieg ma na celu na stałe narysować nam włoski na brwiach. Metoda, której się poddałam jest dość drastyczna. Podobna do robienia tatuażu. Bardzo bolesny zabieg, jednak polecam. Kształt brwi dzięki temu jest łatwy w utrzymaniu. Jedyne co muszę poprawiać to kolor moich włosków, ponieważ jest za jasny. Poprosiłam kosmetyczkę o bardzo naturalny i delikatny efekt i taki otrzymałam.

Two years ago I underwent a permanent eyebrow makeup using the feather method. The treatment is intended to permanently draw hair on our eyebrows. The method I gave up is quite drastic. Similar to tattooing. A very painful procedure, however, I recommend it. Thanks to this, the shape of the eyebrows is easy to maintain. All I have to do is improve the color of my hair because it’s too light. I asked the beautician for a very natural and delicate effect and received it.Z zabiegów dodatkowych, które stosuje to byłoby wszystko. Naturalnie moja pielęgnacja po podróży, którą Wam już pokazywałam – nie zmieniła się. Mój stosunek do tych produktów także, nadal mam, nadal lubię, nadal używam.

With additional treatments that apply it would be all. Of course, my care after the trip, which I already showed you – has not changed. My attitude towards these products also, I still have, I still like, I still use.


Z zabiegów dodatkowych interesuje mnie jeszcze serum z 2% retinolem od firmy THE ORDINARY. Jednak jest cały czas wykupione…

I’m interested in additional treatments with a serum with 2% retinol from THE ORDINARY. However, it is still purchased …

Zamówiłam sobie także roller z malutkimi igiełkami, stosowany jest do zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Mówiąc dość ogólnie: masażer robi mikro-nakłucia w naskórku, dzięki temu nakładane później kosmetyki przenikają głębiej. Oznacza to, że kosmetyki i ich działanie powinny działać ze zwielokrotnioną siłą.

I also ordered a roller with tiny needles, it is used for microneedle mesotherapy. Generally speaking: the massager makes micro-punctures in the epidermis, thanks to which cosmetics applied later penetrate deeper. This means that cosmetics and their action should work with multiplied force.


Ciekawa jestem: czy Wy korzystacie z jakiś zabiegów pielęgnacyjnych dodatkowych? Wykonujecie sami jakieś zabiegi czy oddajecie się w ręce profesjonalistów?

I wonder: Do you use any additional care treatments? Do you do any treatments yourself or do you give yourself in the hands of professionals?MIRAAdvertisements
Advertisements
Advertisements
Advertisements

Leave a comment / Zostaw komentarz