Trochę ekscytacji ▪︎ A little bit of excitement

Aktualnie moje poukładane życie stało się małym chaosem. Naturalnie spowodowało to pojawienie się pieska w naszym domu, o którym już słyszeliście a na instagramie widzieliście go już nie raz.

Currently, my organized life has become a small chaos. Naturally, this caused the appearance of the dog in our house, which you have already heard about and on Instagram you have seen him more than once.

Wiedziałam że w moim życiu wiele się pozmienia i byłam na to gotowa. Nie jest tak źle jak każdy mówił, że będzie. Więc jest ok.

I knew that my life would change a lot and I was ready for it. It’s not as bad as everyone said it would be. So it’s OK.

Teraz po wszystkich szczepieniach i po odchodzącej już na szczęście panice po wirusie można wyruszyć w jakaś dalszą podróż!

Now, after all vaccinations and after the virus panic that is happening, you can go on some further journey!

Ekscytacja dotycząca wyjazdu nie opuszcza mnie od chwili zaakceptowania mojego urlopu w pracy… czyli już dość długo… ten urlop będzie napewno wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy z pieskiem.

The excitement about going away does not leave me since I accepted my vacation at work … i.e. quite a long time … this vacation will certainly be special, because for the first time with a dog.

Naturalnie tydzień przed wyjazdem jestem już spakowana 🙈 i ja i Darek i psa też już spakowaliśmy… Tak duża ekscytacja, tak dużo pozytywnych nerwów i oczekiwania widoku wymarzonych alp.

Naturally, a week before departure I am already packed 🙈 and I and Darek and the dog have already packed … So much excitement, so many positive nerves and expectations of seeing the dream alp.

Tym razem ceny noclegów nas wystraszyły w większości nawet najmniejszych i mało popularnych miejscach w Szwajcarii… dlatego wybraliśmy Austrię. Codziennie sprawdzamy prognozę pogody i po raz pierwszy ma cały nasz urlop padać deszcz. Więc z jednej strony cieszymy się jak małe dzieci, że nareszcie możemy jechać na wakacje, a z drugiej strony trochę kręcimy nosami na pogodę. Bo jak będzie brzydka pogoda to ciężko będzie o dobrą widoczność. A po te widoki właśnie tam jedziemy…

This time, accommodation prices scared us in most even the smallest and not very popular places in Switzerland … that’s why we chose Austria. We check the weather forecast every day and it is raining for the first time all our vacation. So on the one hand, we are happy as little children that we can finally go on vacation, and on the other hand we turn our noses a little on the weather. Because if the weather is bad, it will be difficult to have good visibility. And we’re going there for these views …

Podczas tego urlopu nic nie musimy. Nie mamy żadnych obowiązkowych przystanków. Kolejki gondolowe na większość szczytów i lodowców są jeszcze zamknięte. Mamy zaplanowane częste przystanki, wiemy że piesek nie przejdzie dużo więc kupiłam kocyk piknikowy. Wiecie co to oznacza? Leniuchowanie. Oby pogoda jednak nam sprzyjała 🤞

We don’t need anything during this vacation. We don’t have any mandatory stops. Gondola lifts to most peaks and glaciers are still closed. We have frequent stops planned, we know that the dog will not go much so I bought a picnic blanket. Do you know what this means? Lazing around. May the weather be favorable to us 🤞

Oczywiście plecak do noszenia pieska też mamy.

Of course, we also have a backpack to carry a dog.


Kolejną sprawą pełną ekscytacji jest moje zapisanie się na kurs prawa jazdy. Tak, tak wiem że to wstyd w moim wieku nie mieć prawa jazdy. Dlatego nadrabiam zaległości. Zdecydowałam się robić prawo jazdy w Holandii, po holendersku. Mam nadzieję, że mnie to nie przerośnie i dam radę! Mam nadzieję, że będziecie za mnie trzymać kciuki 🤞😅.

Another thing full of excitement is my signing up for a driving course. Yes, I know it’s a shame at my age not to have a driving license. That’s why I’m catching up. I decided to do my driving license in the Netherlands, in Dutch. I hope that this will not surpass me and I can do it! I hope you keep your fingers crossed for me 🤞😅.


Ostanią fascynującą i ekscytującą informacją jest kupienie przez nas nowego auta. Myślałam że zdążę zdać prawo jazdy do czasu odebrania go z salonu. Jednak przez szalonego wirusa wszystko się opóźnia. Wymieniamy auto sportowe na jeszcze bardziej sportowe 😅🤪. Z nowego Renault Megane Coupé przesiadamy się do także nowego Mercedesa CLA AMG. Oba auta nowe z opcjami, które sami wybraliśmy pod nasze preferencje i możliwości. Jak już auto będzie z nami opowiem Wam więcej, najpewniej zrobię to najpierw na instagramie.

Buying a new car will be fascinating and exciting news. I thought I’d be able to pass my driving license until I pick him up at the salon. However, because of the crazy virus, everything is delayed. We exchange a sports car for an even more sports one 😅🤪. We are also switching from the new Renault Megane Coupé to the new Mercedes CLA AMG. Both new cars with options that we have chosen according to our preferences and possibilities. As the car will be with us, I will tell you more, I will probably do it first on Instagram.


Tyle z nowości i ekscytujących wiadomości. Następny post na blogu planuję aby był mini poradnikiem wycieczkowym. Mam nadzieję, że się Wam spodoba.

So much for news and exciting news. Next blog post I plan on being a mini tour guide. I hope you like it.MIRA3 uwagi do wpisu “Trochę ekscytacji ▪︎ A little bit of excitement

    1. Hej! Nowości sporo i to takich konkretnych hahah ale i tak najważniejsze to wakacje hahahah piesek jeszcze urosnie ale tylko ciut z 5cm i urosna mu wlosy tez conajmniej z 5cm 🥰 będzie czesanko (lubie). Robie prawko i będą dłuższe wycieczki bo zmieniając się podczas jazdy dalej zajedziemy 😁 a nowym autem to będzie jeszcze wieksza przyjemność. 😁😁😃

Leave a comment / Zostaw komentarz