LIFESTYLE

Zacznij pisać swoja historię • Start writing your story

Hej czy kiedykolwiek pomyślałeś jak długo zastanawiałam się czy założenie własnego bloga ma sens? Moja odpowiedź to długo… za długo. Wiele historii z moich podróży przez to umknęło w niepamięć… kiedyś chciałam mieć miejsce w internecie nie na podróże (bo nie wiedziałam, że będzie mnie na to stać i że będę miała odwagę podróżować) ale zawsze chciałam opisywac swoje sny. Bo od zawsze były bardzo dokładne, bardzo ekscytującę a czasem były bardzo straszne. To co pomagało mi zapamiętać sen, to właśnie zapisanie go. Ale żeby zapomnieć o jakimś koszmarze, musiałam także go zapisać i pogiąć kartkę, wyrzucić albo spalić. Wtedy autentycznie sen już do mnie nie powracał.

Wiem, że to działanie podświadomości – ale na mnie to działa do teraz. Czasem wystarczy, żebym nagrała na dyktafon nieprzyjemny sen a później skasowała plik.

Hey have you ever thought how long i’ve been wondering if starting my own blog makes sense? My answer is long … too long. Many stories from my travels have been forgotten by this … once I wanted to have a place on the Internet not for travels (because I did not know that I could afford it and that I would have the courage to travel) but I always wanted to describe my dreams. Because they’ve always been very accurate, very exciting and sometimes very scary. What helped me remember the dream was just writing it down. But to forget about a nightmare, I also had to write it down and fold it, throw it away or burn it. Back then, truly the dream never came back to me.

I know it’s subconscious – but it still works for me. Sometimes it is enough for me to record an unpleasant dream on the recorder and then delete the file.

Nasz quiz na instagramie „czy wiesz o mnie,że…” zainspirował mnie do napisania tych kilku słów zachęty dla Was. Bez względu na to co chcecie przekazać światu, nie warto się bać i zastanawiać czy warto. Zawsze jest warto spróbować. 😋 Na początku swojej drogi i tak będziecie „badać” która droga jest dla Was dobra, pisanie? nagrywanie podcastów lub wideo? Uważam, że każdy ma jakąś tajemną siłę w sobie i każdy jest w czymś dobry. Każdy w czymś innym. I ta różnorodność jest najciekawsza.

Our Instagram quiz „do you know about me …” inspired me to write these few words of encouragement for you. No matter what you want to convey to the world, it is not worth being afraid and wondering if it is worth it. It’s always worth a try. 😋 At the beginning of your journey you will still „research” which way is good for you, writing? recording podcasts or videos? I believe that everyone has some secret power within them and everyone is good at something. Everyone in something different. And this variety is the most interesting.

Ciekawa jestem jaki Ty miałbyś plan/ pomysł na swojego bloga. Co jest Twoja mocną stroną? Może też podróże albo gotowanie? Albo znasz się na czym i chcialbys przekazać to światu? Ja jestem bardzo ciekawa, uwielbiam ludzi z pasją. Uwielbiam słuchać o tym czym się fascynują tym bardziej im mniej wiem na temat tego czym inni się zajmują.

I am curious what plan / idea you would have for your blog. What’s your forte? Maybe traveling or cooking too? Or you know what and would like to convey it to the world? I am very curious, I love passionate people. I love to hear about what they are fascinated with, the more I know less about what others do.

Poniżej zostawiam link jeżeli chcielibyście założyć swój blog. Tylko daj mi koniecznie zdać o czym będziecie pisać ❤

Below I leave a link if you would like to start your blog. Just let me tell you what you will write about ❤

Link ➡️ New blog: WordPress.com

WordPress to miejsce w internecie gdzie ja mam swojego bloga. Jest to bardzo proste w obsłudze miejsce, intuicyjne. Pamiętaj pierwszy rok jest gratis, później opłaty są naprawdę niewielkie chyba że po roku uznasz, że to jest właśnie ta droga, którą chcesz iść wtedy opcji jest dużo. Jestem pewna, że po roku będziesz wiedzieć czego potrzebujesz.

WordPress is a place on the internet where I have my blog. It is a very easy to use and intuitive place. Remember the first year is free, then the fees are really small, unless after a year you decide that this is the way you want to go, then there are many options. I’m sure you will know what you need after a year.

Wskazówek i porad w internecie jest mnóstwo, samouczek oraz pomoc wordpress’owa działa dobrze.

There are plenty of tips and advice on the internet, the tutorial and wordpress help works fine.

Nie martwię się że będziecie dla mnie konkurencją, wbrew przeciwnie! Bardzo bym chciała żeby internet był pełen naprawdę ciekawych i/lub pouczających treści. Jesteśmy tylko ludźmi i dzięki temu, że każdy z nas jest inny to możemy uczyć się od siebie wzajemnie różnych rzeczy. To jest super! Nikt nie jest wszystkowiedzący, na szczęście, ponieważ „jak coś jest do wszystkiego – to jest do niczego”. To wielka wartość znać się na jednej konkretnej rzeczy świetnie, niż na wielu niewystarczająco…

I am not worried that you will compete with me, quite the contrary! I would love the internet to be full of really interesting and / or informative content. We are only people and thanks to the fact that each of us is different, we can learn different things from each other. This is great! Nobody is all-knowing, luckily, because „if something is good for everything – it sucks”. It is of great value to know one particular thing, it’s great than not enough …

To jak – kiedy zaczynasz?

And – when do you start?MIRAOne-Time
Monthly
Yearly

Make a one-time donation

Make a monthly donation

Make a yearly donation

Choose an amount

€5,00
€15,00
€100,00
€5,00
€15,00
€100,00
€5,00
€15,00
€100,00

Or enter a custom amount


Your contribution is appreciated.

Your contribution is appreciated.

Your contribution is appreciated.

DonateDonate monthlyDonate yearly

18 thoughts on “Zacznij pisać swoja historię • Start writing your story

 1. Super post, pomocny dla tych, którzy pragną założyć blog. Ja mam blog, ale zastanawiam się nad Instagramem, czy nie będzie to powielanie „masła maślanego”.
  Serdeczności

  1. Hej! Nie zastanawiaj się, zrób to. Na obu platformach możesz mieć całkiem różnych odbiorców, więc nawet jeśli będziesz mówić i robić to samo to i tak może to odnieść sukces. Może to być uzupełnienie bloga, zapowiedź tego co napiszesz tutaj albo poprostu dzielenie się fajnymi chwilami z codziennego życia. A jeśli uznasz że do szczęścia nie potrzebujesz nic tam publikować 😉 to zawsze można oglądać i inspirować się innymi twórcami i to jest fajne. Polecam. Pozdrawiam.

   1. A robię 🙃 robię (głównie weekendowe) quizy i pogadanki na różne tematy. Pozwalam poznać się lepiej i próbuje Was poznać lepiej poprzez różne pytania i zabawy interaktywne. Pokazuję ciekawe rzeczy, miejsca w mojej okolicy. Polecam restauracje, polecam produkty, książki, kosmetyki. Jednym słowem szybkie recenzje i nowości. Szybkie bliskie podróże. Instagram to zabawa, poznawanie się i zapowiedź postów na blogu. To także szybki kontakt ze mną. 😎

 2. Ja zaczęłam swojego bloga 🤔 będzie gdzieś trzy lata temu? I również mam na wp ale nie wiedziałam, że darmowy jest do roku czasu 🧐 Mira ten film jest suuuuper. 🥰

  1. I chyba nie żałujesz założenia bloga? Bo wspólne nakładanie pielęgnacji jest super! 🥳 co do kosztów bloga… To prawda, jednak po roku możesz zrezygnować i nie płacisz. Albo inwestujesz tylko w domenę i też nie są to duże pieniądze (22euro na rok) są też kody zniżkowe… zresztą po roku wiesz czy chcesz w to brnąć czy nie 🤪 każdy inwestuje/ wydaje pieniądze gdzie i jak chce. Jeden kupuje konsole do gry inny inwestuj w bloga, kursy czy szkolenia. ❤❤ a filmik jest z naszego nowego drona. O naszych nowych „zabawkach” za niedługo będzie na blogu. 😋😋😋😋 buziaki

   1. Pewnie że nie żałuję założonego bloga ale mam czasami chwilę wątpliwości czy ciągnąć to dalej. Ale wtedy wchodzę na statystyki i mi przechodzi 😅 też popracuję nad newsletterem 👍 jesteś dla mnie mega inspiracją Mira 🥰

   2. Hmm chyba każdy twórca ma czasem takie myśli 🤷🏼‍♀️ jednak nie od razu Rzym zbudowano, trzeba być sumiennym i wytrwałym a w przyszłości to się zwróci. Co Cię bardziej inspiruje: podróże czy motywacja do działania?

   3. Z tą sumiennością to różnie u mnie bywa 🤪 a co mnie inspiruje? 🧐 Małe kurduple, które wspominają co jakiś czas o czymś nowym 😩 a to kosmetyki, a to eBooki, a to drony 😩 a potem ją szperam i kupuję 😅 albo siadam do bloga i pisze bo akurat wena przyszła po obejrzeniu małego kurdupla 🥰

   4. O jaaaa! ❤❤❤ Ale super. Najlepsze co mogłam usłyszeć 🥰🥰🥰🥰 to znaczy że moje kurduplowe działania idą w dobrą stronę

Leave a comment / Zostaw komentarz